EuroPeers News

📆 9 grudnia 2022

EKSplozja pomysłów za nami!

Nowa wiedza, dopracowane pomysły i motywacja do działania. To efekty dwudniowego szkolenia dla młodych ludzi z całej Polski, którzy chcą działać i pozytywnie wpływać na lokalną społeczność.

Podczas zajęć, prowadzonych przez doświadczonych trenerów, Kamilę Kulpę i Mateusza Koniecznego, uczestnicy dowiedzieli się jak zaplanować i zrealizować lokalny Projekt Solidarności, by odpowiadał na potrzeby społeczności. Poznanie swoich mocnych stron i doskonalenie umiejętności planowania, pozwoliły młodym ludziom w pełni wykorzystać potencjał, by zrealizować swoje założenia. Dodatkowe źródło dobrych praktyk zapewniło wystąpienie Kamila Oleszkiewicza, członka sieci EuroPeers, który opowiedział o swoich doświadczeniach, związanych z realizacją projektu solidarności. Dzięki przestrzeni do dyskusji i wymiany zdań możliwe było wzajemnie inspirowanie się i planowanie działań. W toku procesu powstały pomysły na projekty związane ze zdrowiem psychicznym, wyrażaniem emocji poprzez teatr i taniec, czy podnoszeniem świadomości na temat cukrzycy wśród młodzieży.

Poznanie zarówno teoretycznej jak i praktycznej strony działania Europejskiego Korpusu Solidarności to prosta droga to sukcesu – zrealizowania własnego projektu i wprowadzenia trwałej zmiany w lokalnej społeczności.
Po więcej wiadomości i inspiracji zapraszamy na nasze media społecznościowe!

Facebook

Instagram

A osoby, które mają już doświadczenie, związane z programami takimi jak EKS lub Erasmus+ i chcą się nim dzielić, zapraszamy do dołączenia do społeczności EuroPeers Polska!