EuroPeers News

📆 27 września 2023

Annual Network Meeting w Rydze

Na grafice widnieje grupowe zdjęcie uczestników spotkania

JSPA Latvija

Kilka dni temu nasza drużyna EuroPeersowa wraz z trenerem Jędrzejem i przedstawicielką z Narodowej Agencji Magdą wróciła z czterodniowego spotkania w barwnej Rydze. Annual Network Meeting, bo o nim mowa, odbywa się corocznie w jednym krajów sieci i ma na celu wymianę doświadczeń, wspólne świętowanie sukcesów oraz umacnianie więzi pomiędzy krajowymi sieciami. Wśród trenerów wydarzenia mieliśmy przyjemność obserwować debiut naszego EuroPeersa Kamila.

W tym roku motywem przewodnim była inkluzywność, a więc nacisk na włączanie do aktywności wszystkich członków, niezależnie od ich zdolności fizycznych czy innych czynników. Rozmawialiśmy również o tym jak działać w sposób bardziej dostępny dla wszystkich, gdy promujemy projekty Europejskie. Było też sporo przestrzeni na planowanie, inspiracje i wymianę pomysłów zarówno wprowadzonych już przez inne sieci jak i zupełnie innowacyjnych. Powstał też pierwszy międzynarodowy projekt na wspólne realizowanie działań pomiędzy sieciami niemiecką, francuską, belgijską i niderlandzką, mamy nadzieję, że niedługo zobaczymy efekty tej współpracy.

Tymczasem polska sieć stawia na aktywności w mediach społecznościowych i na stronie internetowej, aby zwiększyć zasięg działań wśród młodych internautów. Planowaliśmy również spotkanie krajowej sieci które odbędzie się w dniach 24-26 listopada w Konstancinie-Jeziornie, serdecznie zapraszamy członków naszej sieci! Nasze inicjatywy zostały też docenione przez innych, najczęściej wspominano o naszych programie indywidualnych konsultacji po wstąpieniu do sieci, aby zapoznać nowych członków z wszystkim, co ważne. Cieszymy się, że w ten sposób możemy usprawniać inne sieci i wzajemnie sobie pomagać.

Ponadto, nie można pominąć ważnej części jaką była integracja z innymi członkami sieci oraz poznawanie łotewskiej kultury, języka, sztuki i architektury uroczej Rygi, za co dziękujemy łotewskim EuroPeersom oraz lokalnej narodowej agencji. Paldies! I do zobaczenia wkrótce.

Wpis przygotowała Weronika Rotko.