EuroPeers News

📆 29 listopada 2023

EuroPeersi w akcji

Czasem trzeba zebrać dużo dobrych pomysłów i dużo energii aby wyhodować nowe inicjatywy zmieniające świat. Taki przepis na EuroPeersów poleca Polska sieć prosto z Warszawy.

W zeszły weekend (24-26 listopada 2023) odbyło się narodowe spotkanie sieci EuroPeers, tym razem gościła nas Warszawa, nawet samo jej centrum. Postanowiliśmy zmienić nieco konwencje naszych spotkań i skupić się na tworzeniu i działaniu. Tak, aby to co zadzieje się w trakcie spotkania przyniosło trwałe efekty i wzmocniło nasze motywacje. Oto nad czym pracowaliśmy i co przywozimy z powrotem do naszych stron, aby zastosować w akcji już niedługo!

Sporo czasu poświęciliśmy na konstruowanie i testowanie narzędzi do pracy z młodzieżą, pojawił się wzór prezentacji, który ułatwi nam wizyty w szkołach czy na uczelniach, ale żeby nie było zbyt nudno postawiliśmy na  EuroPeersowe gry! Aby dać upust naszemu duchowi edukacji nieformalnej stworzyliśmy 5 prototypów gier, aby docierać do młodych osób jeszcze lepiej i wspólnie odkrywać zawiłości Europejskich programów. Sądzimy że już wkrótce pojawią się z nami na wydarzeniach.
Jednak nie samym graniem w gry człowiek żyje, zabraliśmy się do pracy nad naszymi social mediami tak abyście mogli zobaczyć więcej materiałów i dowiedzieć się więcej o programie EKS i Erasmus+, więc śledźcie nas na Instagramie (@europeers_pl), aby niczego nie przegapić.
Wzbogaciliśmy się też o wiedzę z zakresu działania Narodowej Agencji i już żadne zagwozdki organizacyjnie nie są nam straszne.
A ponadto warto dodać, że nasze poczynania coraz bardziej tworzą się oddolnie przez EuroPeersów! Spotkanie w sporej części zostało przygotowane przez Dawida, Kamila, Magdę, Olę i Mateusza za co serdecznie dziękujemy. Zgodnie z technologią peer to peer, uczymy się od siebie nawzajem.
Aby uczyć się z nami i od nas nie zapomnij śledzić naszych działań w zakładce wydarzenia i wpadaj na Instagram: @europeers_pl!
Tekst: Weronika Rotko