EuroPeers News

📆 22 kwietnia 2024

Oceany Możliwości Europejskich z Kajakiem i Rybą

15 kwietnia w Przestrzeni Młodzieżowej „Hej!” w Lublinie odbyło się wydarzenie „Oceany Możliwości Europejskich z Kajakiem i Rybą”, gdzie EuroPeersi Kaja i Dawid w interaktywny i nieformalny sposób przedstawili uczestnikom programy europejskie skierowane do młodzieży!

W wydarzeniu, zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, uczestniczyły osoby ze szkół średnich, studenci oraz youthworkerzy. Na początku została przeprowadzona szybka sesja integracyjna między uczestnikami, by po chwili przejść do segmentu, w którym został zaprezentowany szeroki wachlarz możliwości do rozwoju – na spotkaniu padły tematy takie jak Youth Goals, program DiscoverEU, Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności, sieć Eurodesk oraz Europeers.
Warsztat zapewnił uczestnikom dobrą zabawę połączoną z nową dawką wiedzy, gdy między innymi wspólnie tańczyli belgijkę podczas symulacji wymiany młodzieżowej bądź rzucali piłeczkami o ścianę, by odkryć różnorodne tematyki wolontariatów i projektów z programów europejskich. Z pewnością przeprowadzone aktywności odbiegały od standardowych, wykładowych prelekcji! ;))
Warsztat zakończył się na temacie „Skąd dowiadywać się o tych możliwościach?”, sesją Q&A do prowadzących oraz uzyskaniem przez osoby uczestniczące „Youthpasska” z warsztatów, gdzie na tyle mieli spisane całą zdobytą wiedzę.
Tekst: Kaja Możdżeń
Zdjęcia: Idalia Mastalerz