EuroPeers News

📆 28 kwietnia 2024

Szkolenie Europeers w Bukareszcie wiosna ‘24

W dniach 8 – 12 kwietnia Polska sieć Europeers, w postaci Ani, Weroniki i Andrii, mieli zaszczyt uczestniczyć w szkoleniu międzynarodowym dedykowanym dla aktualnych i potencjalnych członków sieci w sercu Rumunii – Bukareszcie.

Młodzi ludzie z 12 Państw (miedzy innymi Norwegia, Niemcy, Łotwa, Estonia i wiele innych) dzielili się własnymi doświadczeniami i wiedzą w zakresie programów Europejskich i jak je implementować do swoich lokalnych społeczności. Z racji tego, że miejscem pobytu był wyśmienity hotel Ibis Politehnika, w centrum pięknej stolicy, mieliśmy możliwość prowadzenia kampanii ulicznej dla studentów i sesji informacyjnych dla teraźniejszych wolontariuszy ESC przebywających na wolontariacie w tym samym czasie.

Pierwszego dnia byliśmy grupą obcych dla siebie ludzi, ale organizatorzy zadbali o przyjazną atmosferę i integrację, więc wspólne działanie przechodziło nam z łatwością.  Podczas szkolenia mieliśmy dużo teambuilding, poznawanie narzędzi wspomagających nam w promowaniu inicjatyw Europejskich (w tym Ania i Weronika dzieliły się swoimi narzędziami)  i co nie mniej ważne – designthinking. Praktyczne zadania w stylu Misji Niewykonalnej pozwoliły poczuć się nieco jako bohaterzy filmu i wyjść ze swojej strefy komfortu.

Nie można ominąć faktu, że udało nam się także zwiedzić stare miasto Bukaresztu i zastać zachód słońca w pięknej restauracji z widokiem na całą panoramę miasta. Ciepła pogoda dopasowała świetne humory i przyjazną atmosferę w całym zespole. W imieniu całej polskiej załogi chcemy podziękować każdej osobie trenerskiej, organizatorom i Rumuńskiej Agencji Narodowej za tak profesjonalne zorganizowanie całego wydarzenia. Wracamy z dużą dawką wiedzy i motywacji, którymi bardzo chcemy dzielić się z innymi Europeersami naszej sieci i, tak naprawdę, z całym światem 😊

Do usłyszenia wkrótce!

Tekst: Andrii Mykula
Zdjęcia: uczestnicy programu

P.S. Podczas całego szkolenia powstał artykuł dla ogólnej strony europeers.org  o nazwie „Buna! Hallo! Tere! Привіт!” wraz z materiałami na profilu @europeers.eu i @europeers_pl na Instagramie. Zachęcamy do zapoznania i dzielenia się na mediach społecznościowych 😛