EuroPeers News

📆 19 maja 2024

EuroPeers WOTP

Erasmus kojarzy się dla wielu osób z dużymi możliwościami doświadczania nowych kultur, państw i świetnych ludzi. A co jeśli nie jest to jedyna opcja?

Właśnie o tych programach europejskich była mowa podczas sesji informacyjnej w siedzibie Fundacji Teatr Wschodni podczas przedostatniego dnia wymiany młodzieżowej „World on the Plate”. Różne części Europy (Polska, Finlandia i trochę Ukraina) spotkały się z kulturami Bliskiego Wschodu (Liban i Jordania), żeby wspólnie sobie uświadomić wagę poruszenia tematów marnowania jedzenia, zaburzeń związanych z odżywianiem, głodu na świecie czy zrównoważonego życia.

Uczestnicy mieli możliwość dzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami podczas spotkania i dowiedzieć się więcej jak mogą zmieniać świat za pomocą wsparcia unijnego. Sesji towarzyszyła prezentacja stworzona przez członków Europeeers Polska i krótkie small talki, wspomagające działaniom.

Dziękuję za udostępnienie swojej przestrzeni Teatru Wschodniemu oraz osobom zaangażowanym w prowadzeniu. Sesja prowadzona była w języku angielskim przez naszego Europeersa Andriiego (lub Andrzeja) w Lublinie dnia 11 maja 2024 roku 😊.

Tekst: Andrii Mykula 
Zdjęcia: Martyna Borkowska / Łukasz Wójtowicz