EuroPeers News

📆 30 maja 2024

Wydarzenie profrekwencyjne „Europe for You” w Lublinie!

29 maja w przestrzeni Baobab dwie EuroPeerski: Kaja i Kasia zorganizowały wydarzenie „Europe for You”. Był to wynik współpracy między siecią EuroPeers, Young European Ambassadors i Komisją ds. Umiędzynarodowienia ZUSS UMCS.

Wydarzenie miało na celu przybliżenie uczestnikom w formie luźnej prelekcji i warsztatu tematyk dotyczących struktury i procesu rozszerzania Unii Europejskiej oraz zaprezentowanie licznych możliwości europejskich skierowanych do młodzieży. „Europe for You” było również okazją do zrozumienia, jak bardzo cenimy bycie w UE.
Przedsięwzięcie rozpoczął Volodymyr Vityk, przewodniczący komisji ds. Umiędzynarodowienia ZUSS UMCS oraz student stosunków międzynarodowych, od wprowadzenia uczestników w podstawy funkcjonowania europejskich instytucji. Następnie, Kasia Szwaj, nowa członkini naszej sieci, opowiedziała o możliwościach takich jak wymiany młodzieży, szkolenia, wolontariat zagraniczy, projekty solidarności czy DiscoverEU. A na koniec, Kaja Możdżeń, reprezentując jednocześnie międzynarodową sieć Young European Ambassadors, przeprowadziła ćwiczenie grupowe tłumaczące proces rozszerzania UE dzięki któremu uczestnicy mogli się dowiedzieć, jaką drogę muszą przebyć kraje aby zostać członkami Unii Europejskiej.
Przez cały czas naszą misją było podkreślanie również znaczenia aktywnego uczestnictwa w demokratycznych procesach UE, zachęcając do głosowania w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Była to doskonała okazja, aby zrozumieć, jak ważny jest każdy głos i jak młodzi ludzie mogą wpłynąć na kształtowanie przyszłości Europy.

 

Tekst: Kaja Możdżeń