EuroPeers News

📆 8 czerwca 2024

Warsztaty sieci EuroPeers na Gali Zwolnionych z Teorii!

23 maja członkowie i członkinie naszej Sieci- Ola, Kaja, Darek, Lukas, Marta, Matylda i Michalina- mieli okazję, by uczestniczyć oraz poprowadzić warsztaty na Gali Zwolnionych z Teorii w Warszawie!

W trakcie wydarzenia uczestnicy Gali mogli spotkać EuroPeersów i EuroPeerski na stoisku Narodowej Agencji programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności, a potem przyjść na warsztat „Mówię przygoda, myślę Europa”.

Na początku, Ola zaprezentowała zainteresowanym osobom (a było ich ponad 50!) dawkę wiedzy dotyczącą programów europejskich, by następnie podzielić uczestników na grupy, które rotacyjnie podróżowały ze stacji na stację moderowaną przez jednego z EuroPeersów, by dowiedzieć się więcej na temat danej możliwości w przeciągu ekspresowych… 7,5 minut!

Stanowiska były podzielone na takie możliwości jak:

1) projekt DiscoverEU (moderowany przez Darka)

2) wolontariaty zagraniczne EKS (moderowane przez Martę)

3) wymiany młodzieżowe Erasmus+ (moderowane przez Matyldę)

4) projekty solidarności EKS (moderowane przez Kaję)

Na każdej stacji grupki osób miały przestrzeń, by zadawać pytania i nauczyć się o różnych programach dzięki praktycznym ćwiczeniom; m.in. speedrun wniosku na projekt EKS, planowanie podróży po Europie, wyszukanie swojej wymarzonej oferty wolontariatu czy też przygotowanie Nocki Kulturowej, którą się przeżywa na każdej wymianie młodzieżowej!

Tekst: Kaja Możdżeń