EuroPeers News

📆 17 czerwca 2024

Czas na nowe EKSperymenty!

Młodzi ludzie z całej Polski spotkali się w Gdyni, by podczas intensywnego szkolenia dowiedzieć się więcej na temat planowania i wdrażania w życie Projektów Solidarności. Dodatkowo mieli także okazję rozwijać swoje kompetencje w obszarze dbania o dobrostan psychiczny. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć także członków naszej Sieci!

Sieć EuroPeers Polska opiera się na tzw. peer learning, gdzie rówieśnicy uczą się od siebie nawzajem, wymieniając wiedzę i doświadczenia. Tak było także w tym przypadku – Marta Pasierbek, doświadczona w projektach wolontariatu, brała udział w spotkaniu jako uczestnik, dzieląc się także wiedzą na temat działania naszej sieci oraz dbając o relacje z wydarzenia na naszych mediach społecznościowych. Członkini sieci planuje przeprowadzić projekt solidarności skoncentrowany wokół tematyki pierwszej pomocy przedmedycznej. To nie jedyny konkretny pomysł, który pojawił się podczas szkolenia, prowadzonego przez Jędrzeja Szynkowskiego i Martę Skorczyńską. Uczestnicy planują bowiem działania takie jak stworzenie ogrodu społecznego, zorganizowanie przestrzeni wymiany dla artystów czy warsztaty związane ze zdrowiem psychicznym.

Udział w szkoleniu był dla młodych uczestników okazją do zdobycia wiedzy z obszaru projektów solidarności, kompetencji w zakresie dobrostanu psychicznego, ale także poznania dobrych praktyk, związanych z zarządzaniem i planowaniem projektów solidarności – tym zadaniem zajął się Kamil Oleszkiewicz, który ma za sobą kilka udanych i wartościowych projektów. Podczas piątkowej sesji członek naszej Sieci podzielił się dobrymi radami, zachęcając uczestników do wdrożenia rozwiązań w praktyce oraz dodawania własnych dobrych praktyk, które zostały następnie zebrane w formie follow-upu ze szkolenia. Mamy nadzieję, że zmapowane potrzeby przerodzą się wkrótce w konkretne działania projektowe, za co trzymamy kciuki, licząc także na zwiększenie szeregów naszej Sieci, by więcej młodych osób mogło wziąć udział w programach Unii Europejskiej! 

Tekst: Kamil Oleszkiewicz