EuroPeers Event

📅 15 kwietnia 2024

Oceany Możliwości Europejskich z Kajakiem i Rybą

15 kwietnia 2024 r.
Hej! Peowiaków 11 (Lublin)
Warsztat odbędzie się w godz. 17:00 – 19:30
Wydarzenie dla osób od 16 roku życia (bez górnej granicy wieku!)
💥UDZIAŁ TYLKO PO WCZEŚNIEJSZEJ REJESTRACJI – o wynikach rejestracji na spotkanie poinformujemy mailem 12go kwietnia 💥
Link do REJESTRACJI (otwarty do 14.04):
🌊 https://forms.gle/gx7pXZPCjhNLhRqe6
+++
Wiedziałxś, że za każdym razem, jak to nie Ty pojedziesz na wymianę młodzieży lub wolontariat za granicę to gdzieś na świecie Cie brakuje? 😮
Nasze wydarzenie ma na celu wspólne zanurkowanie w świat programów i możliwości europejskich (głównie Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności czy Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży) tak, aby nigdy już nigdzie Cię nie zabrakło. 🙂
Uważamy po prostu, że NIE MA SENSU NIE WIEDZIEĆ, ŻE:
🐬nie mając 18 lat możesz też pojechać na projekt i zdobywać wiedzę mieszkając w jednym miejscu z osobami z innych krajów i że to kosztuje 0 zł
🐬 wymiany są organizowane nie tylko przez szkoły i że na wymianie pozaszkolnej nie musisz potem nikogo przyjmować do domu w Polsce (chociaż zawsze możesz ❤)
🐬 w wieku 18 lat możesz przemierzyć pociągiem całą Europę w ramach DiscoverEU
🐬 jeśli nie skończyłxś 31 lat możesz pojechać na wybrany przez Ciebie wolontariat za granicę na kilka miesięcy
🐬 możesz razem z grupą znajomych zdobyć fundusze, żeby zmienić coś w swoim otoczeniu
🐬 jeśli działasz/pracujesz z młodzieżą/ jesteś nauczycielem/nauczycielką w szkole możesz nawet w wieku 60 lat pojechać na projekt szkoleniowy i zwiększać swoje kompetencje
🐬 że w ramach konkursów (na zdjęcie z projektu czy esej o tym, co przeżyłxś) możesz dostać nagrody rzeczowe i pieniężne
🐬 że ograniczeniem w liczbie projektów jest to, że nie możesz być w dwóch miejscach jednocześnie (chyba, że możesz to przyjdź i daj znać jak)
🐬 że Islandia to jedyny kraj w Europie, w którym nie ma komarów
Czekają nas:
🤲 konkretne wieści o tym, co można dzięki Komisji Europejskiej
🤲 questy dot. wiedzy o programach i projektach europejskich
🤲 symulacja wymiany młodzieży (dajmy na to – w Hiszpanii)
🤲 historie z życia ludzi mobilnych, którzy na nie jednym projekcie byli i jeżdżą dalej
🤲 sesja Q&A
Jesteśmy chętni podzielić się z Tb wiedzą o tym, jak te wszystkie opcje ogarnąć i gdzie ich szukać, by skorzystać i rozwijać się nie tylko w szkole czy uczelni. Na co dzień w ramach sieci takich jak Eurodesk czy EuroPeers dzielimy się wspomnieniami, protipami, możliwościami do skorzystania. To będzie szczególna okazja, bo będziemy w trakcie Europejskiego Tygodnia Młodzieży, więc zapraszamy w szczególności osoby w wieku 16-30 (ale bez górnej granicy – bo jak ma się 40 lat też można jeździć na projekty!).
Więcej o prowadzących:

🚣 Kajak (Kaja Możdżeń) – młoda działaczka społeczna, wolontariuszka w lokalnych organizacjach pozarządowych, koordynatorka i liderka projektów społecznych, a za dnia- licealistka. W tamtym roku została wyróżniona jako Młoda EDUinspiratorka 2023 przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności oraz była uhonorowana tytułem Ambasadora Europejskiego Roku Młodzieży 2022 przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów za jej zaangażowanie w lokalną społeczność. Jej celem jest inspirowanie i mobilizowanie innych, by osiągnęli swój pełny potencjał i rozpoczęli własną drogę rozwoju, tak jak ona, gdy zaczynała swoją aktywistyczną podróż.
🐠 Ryba (Dawid Reja) – animator: kultur, społeczności, wydarzeń, projektów a czasem wszystkiego na raz. Na co dzień zawodowo działa w Fundacji Sempre a Frente i Pracowni Animacji Kultury UMCS. Jako członek sieci Eurodesk i EuroPeers permanentnie zachęca ludzi do korzystania z możliwości Programów Europejskich. Doświadczony w realizacji projektów międzynarodowych (wymiany młodzieży, szkolenia kadr, partnerstwa strategiczne) w ramach programów t.j. Młodzież w Działaniu czy Erasmus+. Cel ma jeden – ożywiać ludzi do robienia życia po swojemu.
Warsztat realizowany jest w ramach działalności Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży finansowanego ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach inicjatywy bilateralnej „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”.
Lista wydarzeń
Zgłoś wydarzenie

  • Podaj adres (np. Aleje Jerozolimskie 143a, Warszawa) lub nazwę miejsca (np. Stadion Narodowy, Warszawa).